שנדליר שעון וינאי
ריהוט עתיק עתיקות

דברי ימי אוספים

הכל התחיל אי שם בסוף שנות השישים, כששמעון פרס עוד היה פוליטיקאי צעיר ומבטיח, ומגיש חדשות צעיר ורענן ושמו חיים יבין פרץ לתודעה הציבורית. ליאורה רכשה בחנות קטנה בדרכים סט פורצלן של רויאל אלברט - שימוש ראוי לכל הדעות למשכורת צבאית מצומקת.

ראתה ליאורה כי טוב, וכיאה לכל חובבת עתיקות קנתה גם ארון עתיק לבגדים, מיטה מרשימה, שידה עתיקה, שעון מטוטלת נאה, כד עתיק, סט פורצלן מהודר, ויטרינה עתיקה וכמה כלי ברונזה לרענון מראה הבית. השנים חלפו, ואריק בעלה שם לב כי ריהוט עתיק יש בשפע, אך שטחי המחיה בבית מצטמצמים בקצב מעורר דאגה. בעצת הבעל החושש, הקימו בני הזוג צריף קטן בחצר הבית ועשו ביניהם הסכם: פריט נכנס - פריט יוצא לצריף. השנים חלפו, ואט-אט גם צריף-המחסן הדל הפך לאוסף מרשים של פריטים חינניים שלא היה מבייש טירה בריטית קטנה.

החברים ביקרו, השכנים התפעלו, האורחים התרשמו, וליאורה הבינה את ערך המחסן העבש, שנהיה לימים לחנות עתיקות צנועה. המטיילים בגולן פקדו את המקום, ואט-אט עשתה השמועה אודות החנות כנפיים וזו גדלה בהדרגה מצריף קטן לחנות גדולה ומרשימה לעתיקות.

שחר, שהיה אז נער צעיר, לא התעניין כלל ב"שריטה" של אמו והעדיף, כיאה לבן מושב, לעסוק עם אביו בחקלאות. השנים חלפו, הקונטיינרים הלכו וחזרו, מים רבים (וגם לא מעט קייקים) זרמו בבניאס, ושחר הצעיר (שרק אתמול נולד, אך כבר היה כמעט בן 30) הטיל פצצה - הוא עוזב את המושב ועובר לגור בעיר הגדולה! הוא שכר דירה צנועה בהרצליה, יצא לחפש את עצמו במדינת תל-אביב, אכל סושי, השתכר מריח הים המלוח וכמעט איבד את דרכו במסדרונות דיזינגוף סנטר. לבסוף, כמו כל ילד טוב, שעה לעצת אמו ופתח חנות קטנה לעתיקות נו... מה לא עושים בשביל אימא...

למרות הספקנות ההתחלתית, שחר לקח את עבודתו מאוד ברצינות - סידר, ארגן, שיפץ ונסע לאסוף אוצרות מעבר לים. כך, בשנת 2007 פתח שחר בפתח תקווה את אחת מחנויות העתיקות הגדולות בישראל, ולימים נהיה בעצמו מכור לעניין. כל הפריטים נבחרים באופן אישי מאוספים נדירים היישר מטירות, מכירות פומביות, שווקים ומבנים עתיקים. הרהיטים עוברים רסטורציה ושיפוץ אמנותי ע"י בעלי מקצוע בסדנה שנמצאת ליד הגלריה.

בגלריה תוכלו למצוא פורצלנים מאנגליה, כלי ברונזה וקריסטל, שנדלירים ומנורות עתיקות, ספות, כורסאות, שעונים עתיקים, פינות אוכל, ויטרינות, שידות ומזנונים, שולחנות כתיבה, מראות, תמונות, פסלים, שטיחים, כריות, משקלים, ריהוט גינה ואביזרים משלימים. עיצובם הייחודי של רהיטים אלו טומן בחובו הגשמת חלום עבור אותם אנשים שניחנו בטעם ייחודי זה ומשמש לעיצוב בתים, חנויות, בתי קפה, משרדים ובתי מלון.

ספה אדומה בסגנון עתיק מנורת רצפה מעוצבת שולחן פינתי עם אגרטל ופרחים